Девіз клубу:  

                         "Знай, люби, бережи!"

Статут клубу:

                         "Природа нам - як рідний дім

                          Вона усім, як мати,

                          Щоб лад завжди був в домі тім,

                          Про це нам треба дбати."

 

ЕКОЛИСТІВКА

Викликай 102, якщо палять листя

 

Якщо ти бачиш, що палять листя чи сміття, дзвони 102 – ПОЛІЦІЯ. Згідно зі ст. 77-1 Адміністративного кодексу України, поліція зобов’язана прийняти виклик і приїхати на місце злочину. Згідно ст. 255 Адміністративного кодексу України саме поліція складає протокол про факт спалювання листя чи сміття.

«незнання закону не звільняє від відповідальності!»

Юні любителі природи за збереження екології

Листя та сміття ЗАБОРОНЕНО СПАЛЮВАТИ!

 

Спалювання листя чи сміття є порушенням українського законодавства, а саме:

1.   ст.50 Конституції України

2.    с2.т.9,12 Закону України „Про охорону природного навколишнього середовища”

3.    3. ст.16 Закону України „Про охорону атмосферного повітря”.

4.   4.п.п.3.6.14, 3.7.4 „Правила утримання житлових будинків та прибудинкових територій”.

5.    5. п.п.3.6, 6.4.2 „Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах”

6.    6. Закону України „Про благоустрій у населений пунктах”. Не забудь сфотографувати порушення!

 

 

Клуб «Юні любителі природи»

При Зарожанській бібліотеці - філії.

 

 

Чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави?

Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги.

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні.Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. 

    Просто любити природу і милуватися  її красою - мало. Треба бути для неї другом і добрим господарем -закликають заходи, проведені  працівниками Зарожанської  сільської бібліотеки.

  Екологічна година: «Візьмемо землю під захист», еко -подорож «Ви чули , як плаче спустошена Прип`ять»,  презентація книжкової виставки «Природа-єдина книга сторінки якої сповнені глибокого змісту»,   круглий стіл на тему: «Чисто у селі - світло на душі», інформаційна година:«Природа просить допомоги», година корисних порад : « Дари природи –лікарські рослини» та інші заходи викликали у читачів-дітей інтерес до природи та свідоме ставлення до навколишнього середовища, в якому вони живуть.

    При Зарожанській сільській  бібліотеці діє  клуб за інтересами «Юні любителі природи», який налічує більше 30  учасників. Вони дбають про екологію села  і долучаються до різних екологічних акцій, зокрема   «За чисте довкілля».

    Юні любителі природи  разом з головою клубу Тамарою Горобець  і працівниками сільської бібліотеки за підтримки сільського голови  Миколи Паура протягом року виготовили  і встановили у лісі таблички: «Чисто там, де не смітять!», «Ліс- не смітник ! Ліс - любить  чистоту!»,  «Ліс  боїться вогню! Не допусти пожежі!»,« Будьте  людьми ! Не свинячте у лісі!». Разом з депутатами сільської  ради  займалися  благоустроєм урочища «Могила» звідки зібрали і вивезли два трактори   сміття. А також  прибирали біля ставків,  в парку, біля сільських річечок.

    Охорона навколишнього середовища  потребує об'єднання зусиль, тож зарожанські любителі природи закликають усіх не бути  байдужими до матінки природи, прибирати скрізь після себе і заохочувати інших.

    Адже чисто там, де не смітять!